Nachladnutie, kašel

Milí priatelia, mamičky a vlastne všetci...tu pridávam niekoľko typov na riešenie bežných prechladnutí, kašľa a viróz pomocou výživových doplnkov, bylinných tinktúr, gemoterapie a bunkových solí. 

 
 
 

1.štádium zápalu, infekcie

- gemmoterapia  mix byliniek - Priedušky a nachladnutie

Špeciálna bylinná zmes z pupeňov rastlín, ktorá priaznivo pôsobí na znižovanie teploty, podporuje vykašliavanie, pôsobí pozitívne pri liečbe rýmy , zápaloch čelných dutín a iných vírových zápaloch.
 
 
 

- biominerál  Ferr Phos (iný názov pre biominerál - schusslerova soľ, tkanivová alebo bunková soľ)

 
 
Posilňuje imunitu (časté infekcie), pomáha pri zápale, teplote a krvácaní. Prostriedok na prvé štádium infekčných aj neinfekčných zápalov (bolesť, zápal, zvýšená teplota, prekrvenie, bez hlienu). Vhodný prípravok pre akékoľvek ochorenie v štádiu zápalu, pri suchom bolestivom kašli, angíne, zápale stredného ucha, gstritíde, zápale močových ciest a pod. Zastavuje krvácanie, ochraňuje tkanivo pri traumách, po zákrokoch (napr.trhanie stoličky alebo operácie) a po popáleninách (použiť ihneď na kožu). Pomáha pri anémii z nedostatku železa, ochabnutom svalstve, zápche a silnej menštruácii. Posilňuje po pôrode v obnove krvi a predchádzaní zápalom, pomáha pri únavovom syndróme, chronickej únave s potrebou si ľahnúť počas dňa a pri nízkom tlaku krvi. Veľmi dobrý prostriedok pri začínajúcej infekcii (viróza, angína a pod.) alebo pomáha infekciám predchádzať (škôlkári, ľudia s oslabenou imunitou). Pomáha pri zvracaní potravy (napr.tehotenská nausea). Pomáha zastaviť krvácanie.
 
Akútny nedostatok železa spoznáme na tvári podľa červených líc a uší, ktoré sú na dotyk teplé. Chronický nedostatok sa prejaví čiernofialovým až magentovým zafarbením po stránkach koreňa nosa pri vnutornom kútiku oka. Ľudia s nedostatom železa zle znášajú teplo v saune a v lete.

 

 

2.štádium zápalu, infekcie

- tinktúra z Kapucínky alebo Echinacey

 

- gemmoterapia Orech kráľovský

- biominerál Kali Mur

Dôležitý minerál pre sliznice, najmä sliznice priedušiek, pomáha pri bežnej angíne, zápale priedušiek, stredného ucha. Kali mur je biochemickým prostriedkom pre druhé štádium zápalu - opuch a biely fibrínový hlien. Posilňuje sliznice po opakovaných infekciách. Rospúšťa hustý hlien, uľahčuje vykašliavanie, je vhodný pre fajčiarov alebo pri zahlienení v dôsledku nadmernej konzumácie mliečnych výrobkov. Reguluje hustotu krvi, pomáha pri poruchách zrážanlivosti a znižuje riziko trombózy, aj po traumách a operáciách, pri boľavých kŕčových žilách. Prevencia nežiadúcich účinkov očkovania. Pomáha vylúčiť chemické jedy z tela. Reguluje vylučovanie žliaz a podporuje vylučovanie materského mlieka. Reguluje tvorbu elastínu, kolagénu a fibrínu, pomáha pri fibrotických zmenách (cystická fibróza, fibrocystické ochorenie prsníkov, fibrózne myómy..) pri kožných výrastkoch, zrastoch a predchádza stuhnutým a nepekným jazvám (napr.rozsiahle popáleniny). 
 
Nedostatok sa na tvári prejavuje ako biele kruhy v okolí očí alebo až ako mliečna bledosť tváre, pavučinové cievky alebo kožné výrastky. Biely fibrínový povlak na jazyku. Acne rosacea. Veľké kusy zrazenej krvi pri menštruácii. Mílie. Biely povlak na perách.
 
 

- biominerál Kali Sulph

 
Zodpovedá za prestup kyslíka do bunky, oxidáciu a vnútrobunkovú detoxikáciu. Je potrebný pri chronických zápaloch a pri tvorbe žltozeleného lepkavého hlienu. Je dôležitý pre sliznicu pľúc pri zápale, pomáha pri astme, klaustrofóbii, pocite dusenia, nedostatku kyslíka, depresii neskorého popoludnia, túžbe po čerstvom vzdhuchu, neznášanlivosti zatvorených miestností s vydýchaným vzduchom a pod. Vhodný pri cukrovke I. typu, autoimunitných ochoreniach, rakovine - prevencia. Pomáha pri obnove chronicky zapálenej alebo olupujúcej sa koži, pri psoriáze, seborei, ekzémoch s tvorbou šupín, dlhodobom akné, epitelióme. Pomáha pri poruchách trávenia a podporuje činnosť pankreasu. Odstraňuje svalovú horúčku. Nedostatok sa prejavuje ako poruchy pigmentácie: pigmentové fľaky, starecké škvrny, pehy alebo ako olupujúca sa a zapálená koža.
 
Upozornenie: Kali sulph by sa malo pri dlhodobom užívaní kombinovať vždy s Nat sulph.
 

- popíjať žihľavový alebo prasličkový čaj (aby sa čistili aj obličky)

________________________________________________________________________________________________________________
 

- už keď nič z tohto nezaberá a nechcete užívať antibiotiká - zaberie bio tekuté colostrum

_________________________________________________________________________________________________________________

 

PREVENCIA